Hakkında

OBS PROJE MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK LTD. ŞTİ.
%70’i deprem bölgesinde yaşayan ve her gün deprem gerçeğiyle içiçe yaşayan ülkemizde, deprem güvenliği yüksek yapıların tasarlanması ve mevcut yapı stoğunun depreme güvenli hale getirilmesi amacıyla kurulmuştur.

Başlıca hizmet konuları şu şekildedir.

YAPI MÜHENDİSLİĞİ (Betonarme ve Çelik)

Konutlar, İş Merkezleri, Yüksek Binalar, Hastaneler, Okullar, Stadyumlar, Spor Salonları, Alışveriş Merkezleri, Köprü ve Viyadükler gibi her türlü mühendislik yapısına ait yapısal projelendirme ve müşavirlik hizmetleri.

DEPREM MÜHENDİSLİĞİ

Sismik Risk (Tehlike) Analizleri, Mevcut Bina Değerlendirmeleri, Yapısal ve Yapısal Olmayan Elemanların Deprem Riskine Yönelik Güçlendirilmeleri, Riskli Yapı Tespiti, Tarihi Yapıların Yapısal Değerlendirmesi ve Güçlendirilmesi, Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı konularında projelendirme, danışmanlık ve AR-GE hizmetleri.

İLERİ YAPI ve DEPREM MÜHENDİSLİĞİ ÇÖZÜMLERİ

Deprem İzolatörleri (Sismik İzolasyon, Deprem Yalıtımı), Sismik Sönümleyiciler (Damperler, Burkulması Önlenmiş Çelik Çaprazlar), Fiber Elyaf Malzemeler (FRP, CFRP, Karbon Fiber), Aktif/Pasif Yapısal Kontrol Sistemleri, Yapı Sağlığı İzleme Sistemleri, Titreşim Sönümleyiciler vb. İleri Yapı ve Deprem Mühendisliği Teknolojileri kullanarak, yapısal tasarım ve güçlendirme projelerinin hazırlanması.